Dalış Bölgeleri

Aşağıdaki dalış bölgelerinin çoğunluğunda Akdeniz e özgü balık türleri görülebilmektedir. Bazı türler mevsimlere göre daha sık görülmektedir.

Dalış bölgeleri (Adrasan’dan Olimpos’a )

Sahil: Adrasan körfezinde iskelemizin bulunduğu yerdir. Eğitimler ve gece dalışlarında sıklıkla tercih ettiğimiz sınırlı su ortamıdır.

Papaz: Papaz balıklarının çok olması nedeni ile adını alan bölgenin kayalık kısmından aşağı doğru süzüldükçe kumluk dip yapısı başlar burada sıklıkla vatoz balıkları görülebilmektedir.

Misket: İri top kayalarla dolu bölgenin en eğlenceli yanı bir sürü küçük delikten geçilebilmesidir.

Yarasalı Mağarası: Üstü açık olmasına rağmen tam bir mağara karanlığındadır. Her zaman önden ve arkadan ışık görülebilir.(PADI Cavern)Kovuk standartlarını tam olarak taşıyan bu dalış bölgesinin girişi 3.5 m. Çıkışı ise 13m. derinliktedir. Devamında 30 metre derinliğe kadar inen çok güzel bir kanyon vardır.

Çavuş Burnu: İleri dalış seviyesindeki dalgıçlar için uygun olan bölge derin dalış için oldukça güzel görüntüler verir.

Akıntı Burnu: İleri seviye dalgıçlar ve akıntı severler için.

Pırasalı Adası: Altındaki devasa kovuğu ile görsel bir ziyafet sunar. Adanın kuzey ve güney noktaları iki ayrı dalış imkanı taşır.

Korsan: Uzaktan görünmeyen gizli bir koy olması nedeni ile zamanında korsanların aniden yol kesip talan yaptığı bir yer olarak kitaplara geçmiştir.Bu sebeple batan gemilerden geriye sadece zamanla parçalanıp kaya ile kemikleşmiş amfora kalıntıları kalmıştır.

Sazak Duvar: Duvar dalışı seven ileri dalgıçlar için güzel bir “Drift” bölgesidir.

Sazak koyu: Sınırlı su ortamı nedeni ile deneme dalışları ve eğitimler için oldukça güzel bir yerdir.

Sazak Kule : Kanyon dalışı ve derin dalış için güzel bir yerdir.

Dalış bölgeleri (Adrasan’dan 5 Adalar’a )

Çapa: Adrasan körfezinin çıkışında yer alan bu dalış bölgesinde sualtında yan yana bir sürü tepenin arasında navigasyonunuzu sınarsınız.. Su altındaki tepelerin en sığ yerlerinin18 m.nin altında olması nedeni ile sadece ileri dalıcılara uygundur. Bölgede oldukça büyük tarihi bir çapa bulunmaktadır.

Karşıyaka: Duvar dalışı seven ileri dalıcılara güzel bir drift dalışı sunar.. Doğal bir sualtı parkını andıran değişik şekillerdeki büyük kayaların arasında gezinme eğlencesini temel seviyedeki dalgıçların da tadabileceği bir noktadır.
Mahzen: Su altı zenginlikleri ile favori bir noktadır.
Ateş adası: Akıntı seven ileri seviye dalgıçlar için oldukça güzel bir nokta.
Şıldanlar boğaz : Suyun derinliklerinden gelen kuleler ve su altı canlılığının en güzel olduğu yerlerdendir.
Şıldanlar kovuk : mağara dalış bölgesi.