Eğitimler

 
olympos_diving3-300x109 
Dalış merkezimizde 23 Nisan-31 Ekim tarihleri arasında istediğiniz zaman her düzeyde tüplü dalış eğitimi alabilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde güvenli ve eğlenceli bir şekilde sualtı dünyasına adım atmak için sizi Olimpos/Adrasan’a bekliyoruz.
 
BAŞLANGIÇ DÜZEYİ EĞİTİMLER:
CMAS 1 Yıldız Dalıcı Eğitimi :
Bu kursun teorik ve pratik eğitimlerinin ardından büyülü bir dünyanın, yani “sualtı dünyasının” kapılarını aralayacak, vazgeçemeyeceğiniz bir aktivitenin bilinçli ve sertifikalı bir takipçisi olacaksınız. Katılmış olduğunuz bu kurs sonunda alacağınız dalıcı kimliğinin dünyada ve ülkemizde geçerliliğini sağlayan iki kurum CMAS ve TSSF’dir.

TSSF Bir yıldız dalıcı eğitim programı teorik ve pratik eğitimler başlıkları altında toplanır. Teorik eğitimler dalıcının dalış ile ilgili teorik bilgi kazanmasını, pratik eğitimlerde bu bilgileri pratik uygulamalara aktarabilmesini amaçlar. Teorik eğitimler 12 dersten ve eğitmenin tercihine bırakılmış ek bir dersten oluşur. Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere dalış eğitimleriniz esnasında sualtında kullanılacak haberleşme işaretleri, malzemeyi nasıl kuşanacağınız, suya giriş teknikleri, sualtına alçalma teknikleri, nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz, yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız, nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar alabileceğiniz, arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz, maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve sualtında nasıl çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz, sualtı ve su üstünde bağımsız aletli dalış donanımınızı ve ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz, basit ilkyardım ve kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptırılacaktır. Pratik sualtı becerileri sizlere sığ su çalışmaları ve toplam 5 deniz dalışı ile öğretilecektir.
Eğitimi başarı ile tamamlayarak bir yıldız dalıcı kimliği almaya hak kazanan dalıcı, dalış ile ilgili teorik konularda bilgilenmiş, dalış donanımlarının hepsini uygun olarak kuşanıp çıkarabilen, bunları sualtında doğru olarak kullanıp dalabilen ve yanında en az üç yıldız dalıcı ya da bir dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcı haline gelmiş olur. Bir yıldız dalıcının dalış derinliği sınırı ise 18 metredir.
 
PADI Open Water Diver :
Üyelik statüsündeki bir eğitmen ile birlikte teorik formasyon, tüm kursun video seyri, size verilecek kitabınızdan takip edeceğiniz güvenlik kuralları, dalış malzeme  ve teknikleri konusundaki temel bilgiler ile eğitiminizin sonunda 18 m. derinliğe kadar arkadaşlarınız ile birlikte dünyanın her yerinde geçerliliği olan belgeniz ile dalabilirsiniz.
 
İLERİ DÜZEY EĞİTİMLER:
CMAS 2 Yıldız Dalıcı Eğitimi :
Bu kursun teorik eğitimleri sonunda sizler bir yıldız dalıcı kursu teorik eğitimlerinde öğrenmiş olduğunuz konulara ilave olarak sualtında belirlenen bir parkurda yön kaybetmeden gezinti yapabilmeniz için gerekli olan doğal ve pusulalı
navigasyon tekniklerini sualtı emniyet kurallarına uyulmaması halinde gerçekleşmesi muhtemel bir takım dalış hastalık ve kazalarını derin dalış, tekne dalışı, özel eğitim gerektiren uzmanlık dalışları, bulanık su dalışı, gece dalışı, akıntı dalışını ve sualtı arama kurtarma ve tekniklerini ve dalış bölgesi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları öğrenmiş olacaksınız.
Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere daha evvel öğrenmiş olduğunuz becerilerin yanında navigasyon derin dalış ve kurtarma dalışı becerilerinizi artıracak eğitimler yaptırılacaktır.
İki yıldız dalıcı sertifikası sizlere bazı ek yetki ve sorumluluklar kazandıracak ve aynı zamanda da 18 yaşından büyük iseniz yanınızda diğer iki yıldız dalıcı ile birlikte 30 metreye kadar derin dalış planlayabilme ve gerçekleştirebilme hakkını sağlayacaktır. Yaşınız 18 den küçük ise yanınızda en az bir üç yıldız dalıcı ile 24 mt. ye kadar dalış yapabilirsiniz.
Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar derin dalış ve gece dalışı yapabilirsiniz.
PADI Advanced Open Water Diver :
Dalış tecrübenizi geliştirip renklendirmek istiyorsanız  o.w.dıver sertifikasına da sahipseniz bu kursa katılabilirsiniz. Kurs içinde zorunlu olan navigasyon ve derin dalış dışında seçmeli 3 adventer dalışı sonunda max.30m. derinliklere dalabilirsiniz.
Seçmeli macera dalışlarını bu kursun sonunda adventer dalışları ile arttıra da bilirsiniz. örneğin: gece , batık, dalgıç götürme aracı, mükemmel yüzerlilik, multilevel, tekne,doğa bilim  arama çıkarma dalıcısı…
Emergency Fırst Response :
2 aşamalı yapılabilinen bu kurs da doğru yaklaşım ve kalp masajı (cpr) ve 2cil müdahalede (firsd aid) temel ilk yardım öğretilir. Bilgileri video ve kitaptan teorik olarak alabilir ve hemen ardından maket üzerinde tatbik edebilirsiniz.
PADI Rescue Diver :
Suda meydana gelebilecek acil durumların daha oluşmadan engellenmesi ve/veya oluşan acil durumlara müdahaleyi içerir. Bu kursun bitirilebilmesi için son 24 ay içerisinde alınmış uluslar arası geçerliliği olan bir ilk yardım belgesi veya emergency fırst response kursu alınmalıdır.
PADI Divemaster :
Sizin profesyonelliğe atacağınız ilk adım olacak bu program teori ve pratiğin yoğun olarak uygulandığı üst düzey bir kurstur.